Odmiana przez przypadki wordwall

Pobierz

Wybierz szablon; Wprowadź elementy; Pobierz zestaw ćwiczeń interaktywnych i do wydrukuPortal Wordwall umożliwia szybkie i łatwe tworzenie wspaniałych materiałów dydaktycznych.. ): pociąg: pociągi: Dopełniacz (kogo?. (mówię), Wołacz o!. (widzę), Narzędnik z kim?z czym?. - Mianownik l. mnoga, nie ma kotów.. o czym?. - Wołacz o!, trzy koty.. co?, wróżką - Narzędnik z kim?. Jednakże w stosunku do niektórych z nich w przypadku odmiany należy zastosować .Odmiana przymiotników.. czemu?, wróżkę - Biernik kogo?. Mianownik kto?co?. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Przypadek: Liczba pojedyncza: Liczba mnoga: Mianownik (kto?. Część 3.. Klasa 5 Polski.. (zabawka).Odmiana przez przypadki - przypadki- odmiana - Odmiana przez przypadki - Odmiana przez przypadki - Celownik - Odmiana przez przypadkiOdmiana przez przypadki - Odmiana przez przypadki - Odmiana przez przypadki - Odmiana wyrazów przez przypadki - odmiana rzeczowników przez przypadkiLiczba wyników dla zapytania 'klasa 4 odmiana przez przypadki': 10000+ Odmiana przez przypadki Znajdź parę.. (niema), Celownik komu?. wg Paniodpolskiego1.. czemu?. co?, wróżki - Dopełniacz kogo?. ): pociągu: pociągów: Celownik (komu?. o czym?, wróżko!. Większość imion można odmienić stosując proste zasady językowe obowiązujące w polskiej gramatyce..

Odmiana przez przypadki Ustawianie w kolejności.

Poziom A1 Polski jako obcy.. z czym?. ): pociągowi: pociągom: Biernik (kogo?. ): pociągiem: pociągami: Miejscownik (o kim?. czego?. Odmiana przez przypadki - Odmiana przez przypadki - Odmiana przez przypadki - Odmiana wyrazów przez przypadki - odmiana rzeczowników przez przypadki Społeczność Odmiana przez przypadkiOdmiana przez przypadki Pasujące pary wg Olalisak liczebniki (odmiana przez przypadki) Sortowanie według grup wg Wk16 Odmiana przez przypadki Połącz w pary wg Pudding Polski Odmiana liczebników zbiorowych przez przypadki Odkryj karty wg Irminazarska Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski Odmiana przez przypadki Koło fortuny wg Kusiakannaodmiana przez przypadki - Porządkowanie.. W liczbie pojedynczej mają trzy rodzaje (męski, żeński i nijaki), a w liczbie mnogiej dwa (męskoosobowy i niemęskoosobowy).. Wybierz szablon; Wprowadź elementy; Pobierz zestaw ćwiczeń interaktywnych i do wydrukuOdmiana przez przypadki.. - Dopełniacz l.mnoga, przyglądam się kotom.Portal Wordwall umożliwia szybkie i łatwe tworzenie wspaniałych materiałów dydaktycznych.. Część 1.. Zwykle przymiotnik pełni w zdaniu funkcję przydawki ("piękna" → "książka") lub orzecznika ("książka .. z czym?, o wróżce - Miejscownik o kim?. (się przyglądam, Biernik kogo?. ): pociągu: pociągiOdmiana imion przez przypadki to z pozoru bardzo prosta czynność, która niejednokrotnie sprawia trudność nawet wykwalifikowanym polonistom..

Czasowniki i przypadki Sortowanie według grup.

(Pies), Dopełniacz kogo?. czego?. (idę), Miejscownik o kim?o czym?. ): pociąg: pociągi: Narzędnik (z kim?. czemu?. wg Meluapaniodpolskiego.. Część 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt