Epos o gilgameszu książka

Pobierz

Drugie wydanie uzupełniono o dwa nowe teksty z okresu staro- i średniobabilońskiego.. Epos ten - zawierający między innymi opis potopu - powstał na kanwie wcześniejszych sumeryjskich opowieści o tym władcy.. Autorem książki jest Antoni Tronina.. Książka Epos o Gilgameszu liczy 224 stron.. Jeżeli nie wierzycie, to sprawdźcie tylko, jak się ten epik zaczyna: 'Który wszystko widział po krańce świata, poznał morza i góry przemierzył, w mrok najgłębszy zajrzał, z przyjacielem pospołu wrogów pokonał.Sinliqiunninni - Epos o Gilgameszu • Książka audio • pliki użytkownika Alazet przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Sinliqiunninni Epos o Gilgameszu 0003.mp3, Sinliqiunninni Epos o Gilgameszu 0002.mp3 Dodaj do pakietu Kup książkęEAN: 9788362173402 Epos o Gilgameszu - epos pochodzenia sumeryjskiego opisujący poszukiwanie przez legendarnego Gilgamesza (władcę Uruk) tajemnicy nieśmiertelności.. Polecamy Epos o Gilgameszu, Epos o Gilgameszu (E-book) - Ceneo.plSzukając jego początków cofamy się o pięć tysięcy lat, w czasy, od których dawniejsze są już prawie tylko pozostałości kultury materialnej znajowane w prymitywnych osadach i jaskiniach, przed którymi ludzkość jest dla nas niema i na zawsze pozostanie pogrążona w wielkim milczeniu.Książka Epos o Gilgameszu (sa naqba imuru), pochodzi z wydawnictwa Stara Szuflada..

Spis treści 1 Eposy o Gilgameszu w języku sumeryjskimEpos-o-gilgameszu Księgarnia - porównanie cen w sklepach internetowych.

Jej wymiary to 160x235.. W poemacie tym znajduje się między innymi opis potopu.Kup książkę Słynny akadyjski epos opisujący poszukiwanie przez legendarnego Gilgamesza, władcę sumeryjskiego miasta Unug (akadyjskie Uruk), tajemnicy nieśmiertelności.. W poemacie tym znajduje się między innymi opis potopu.. Podręczniki(61) Poezja(61) Religie(113) Slawistyka(12) Słowniki(40) Starożytny Egipt(108) Sztuka(61) Wschód Starożytny(101) Nowości;Książka Epos o Gilgameszu - Tronina Antoni Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.pl Błyskawiczna Wysyłka w 24hKup książkę Epos o Gilgameszu (Tronina Antoni) u sprzedawcy godnego zaufania.. Do naszych czasów przetrwało pięć niezależnych sumeryjskich poematów o Gilgameszu, spisanych w większości na tabliczkach z pierwszej połowy II tys. p.n.e., ale będących najprawdopodobniej kopiami starszych utworów, pochodzących z końca III tys. p.n.e.Niektóre z występujących w nich wątków włączone zostały później do słynnego .O książce Opis książki Epos o Gilgameszu - epos pochodzenia sumeryjskiego opisujący poszukiwanie przez legendarnego Gilgamesza (władcę Uruk) tajemnicy nieśmiertelności..

"epos o gilgameszu" prezentuje nowy przekład jednego z najsławniejszych utworów literackich starożytnej babilonii zatytułowanego sa naqba imuru, według wersji standardowej z niniwy tłumaczenie jest uzupełnione kulturowym komentarzem, który ma ułatwić czytelnikowi zrozumienie jego treści objaśnia także różnice i podobieństwa z innymi starożytnymi …Epos o Gilgameszu - Nieznany, tylko w empik.com: 10,50 zł.

Przeczytaj fragment, zapoznaj się z opiniami innych czytelników, przejrzyj książki o podobnej tematyce, które wybraliśmy dla Ciebie z naszej 21-milionowej kolekcji.. Opis "Epos o Gilgameszu" prezentuje nowy przekład jednego z najsławniejszych utworów literackich starożytnej Babilonii zatytułowanego "Sa naqba imuru", według wersji standardowej z Niniwy, tłumaczenie jest uzupełnione kulturowym komentarzem, który ma ułatwić czytelnikowi zrozumienie jego treści.Kup książkę Przekłady wszystkich większych fragmentów eposu o Gilgameszu dokonane bezpośrednio z języka akadyjskiego (z akadyjskiego Krystyny Łyczkowskiej, z akadyjskiego Piotra Puchty, z hetyckiego Magdaleny Kapełuś) Średnia ocen 7,2 / 10 52 opinii 494 ocen 0 dyskusji Oceń książkę Dodaj do biblioteczki Przeczytane Teraz czytam Chcę przeczytaćEpos o Gilgameszu - autor nieznany | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny Reklama Home Książki Baśnie, legendy, podania Epos o Gilgameszu Epos o Gilgameszu autor nieznany Wydawnictwo: The Enigma Press baśnie, legendy, podania 224 str. 3 godz. 44 min.. from our sellection of 21 million titles.Niniejsza darmowa publikacja zawiera jedynie fragment pełnej wersji całej publikacji.. Gdy pojawią się nowe oferty powiadomimy Cię mailowo.. brak ocen Rok wydania: 2002 Wydawnictwo: Agade Stan: Używana Rodzaj ..

"epos o gilgameszu" prezentuje nowy przekład jednego z najsławniejszych utworów literackich starożytnej babilonii zatytułowanego sa naqba imuru, według wersji standardowej z niniwy tłumaczenie jest uzupełnione kulturowym komentarzem, który ma ułatwić czytelnikowi zrozumienie jego treści objaśnia także różnice i podobieństwa z innymi starożytnymi …Epos o Gilgameszu autor nieznany Wydawnictwo: Armoryka klasyka 62 str. 1 godz. 2 min.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!. Oprawa jest miękka.. Średnia ocen 8,5 / 10 0 opinii 4 ocen 0 dyskusji Oceń książkęEpos o Gilgameszu 9,59 zł z dostawą SUPER CENA 135, 00 zł Gilgamesh 143,99 zł z dostawą 9, 67 zł GILGAMESZ 1 osoba kupiła 16,34 zł z dostawą Inne oferty tego produktu Epos o Gilgameszu poemat o sumeryjskim królu nieznany ( 1 oferta) Epos o Gilgameszu poemat o sumeryjskim królu nieznany 5,00 105 ocen i 4 recenzje od AdvisorBooksNie przegapisz żadnej oferty!. Obserwujesz to wyszukiwanie.. W poemacie tym znajduje się między innymi opis potopu.. Możesz przejrzeć swoje obserwowane wyszukiwania.Epos o Gilgameszu - akadyjski epos opisujący poszukiwanie przez legendarnego Gilgamesza, władcę sumeryjskiego miasta Unug (akadyjskie Uruk ), tajemnicy nieśmiertelności.. Epos ten - zawierający między innymi opis potopu - powstał na kanwie wcześniejszych sumeryjskich opowieści o tym władcy.. Polecamy Epos o Gilgameszu - Ceneo.pl"Epos o Gilgameszu" prezentuje nowy przekład jednego z najsławniejszych utworów literackich starożytnej Babilonii zatytułowanego sa naqba imuru, według wersji standardowej z Niniwy Tłumaczenie jest uzupełnione kulturowym komentarzem, który ma ułatwić czytelnikowi zrozumienie jego treści Objaśnia także różnice i podobieństwa z innymi starożytnymi wersjami tego utworu oraz .Gilgamesz to największy kozak starożytnej literatury ever..

Antoni Tronina - przeczytaj też Aramejska Księga Gigantów oraz pokrewne teksty Qumran"epos o gilgameszu" prezentuje nowy przekład jednego z najsławniejszych utworów literackich starożytnej babilonii zatytułowanego sa naqba imuru, według wersji standardowej z niniwy tłumaczenie jest uzupełnione kulturowym komentarzem, który ma ułatwić czytelnikowi zrozumienie jego treści objaśnia także różnice i podobieństwa z innymi starożytnymi …Epos o Gilgameszu Krystyna Łyczkowska.

W przypadku książki nowej termin ten może się wydłużyć o 2 dni robocze.sumeryjskie eposy o Gilgameszu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt