Trzy stany skupienia wody prezentacja multimedialna

Pobierz

Prosze dajcie lajka i subskrybujcie.. Cele szczegółowe:Woda w trzech stanach skupienia Sortowanie według grup.. Mam nadzieje że wam się ten odcin.Prezentacja mająca na celu przybliżenie właściwości i funkcji wody.. Woda jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem dla substancji polarnych.. 4.Do ogrzanej szklanki nalej zimnej wody.Plik Trzy stany skupienia wody.ppt na koncie użytkownika mikania19 • folder Woda,rzeka • Data dodania: 21 kwi 2011Fizyka Stany skupienia materii WiedzaWoda i jej stany skupienia.. Obserwuj co się dzieje wewnątrz szklanki.. Klasa 4 Przyroda.. O stronie.. Na zdjęciach widać kostkę lodu, wodę w szklance i kropelki mgły będące wynikiem skroplenia się pary wodnej.. 2.Przygotuj wodę: jedną szklankę z wodą włóż do lodówki, do drugiej wlej gorącej wody z czajnika.. Tylko w naszym vortalu .Woda miała do tej pory trzy znane stany skupienia.. Prezentacje i eksperymenty dotyczące stanów skupienia materii przeprowadziłam zgodnie z zaleceniami Karen Tyler, nieco wzbogacając je dodatkowymi elementami.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. W tym projekcie poznasz ciekawostki, które edukują i pomagają w nauce.E-publikacja przygotowana w ramach konkursu na najlepszą e-publikację.Plik Trzy stany skupienia wody.ppt na koncie użytkownika paula.ala • folder prezentacje przyrodnicze • Data dodania: 27 lut [email protected] online Zapraszam uczniów klasy 4 na lekcję przyrody pt. "Jakie są stany skupienia wody?.

!Książka My3: Trzy stany skupienia.

Do gazu, cieczy i lodu dołącza teraz kolejny, który odkryli naukowcy kierowani przez badacza z Uniwersytetu Chicago.. Podział węglowodorów, nazewnictwo, wzory Podział węglowodorów, nazewnictwo, wzory.. Większość występującej w przyrodzie wody jest słona (około 97), tzn. zawiera dużo .W EMPIKU ZNAJDZIECIE 4 NASZE PŁYTY ORAZ NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ "Kreatywny Świat My3" !. Zabawa była fajna a wiedza trafiła i utkwiła tam gdzie powinna :-) Zamrażanie to nie nowość, ale woda umieszczona w balonikach okazała się bardzo .Woda jest jedynym związkiem chemicznym, który na Ziemi występuje w trzech stanach skupienia.. Lekcje online Przyroda klasa 4 - Woda występuje w trzech stanach skupieniaZ lekcji dowiesz się jak woda zmienia stany skupienia, dlaczego i jak pranie schni.TRZY STANY SKUPIENIA CIAŁ .. różni stan stały od stanu gazowego i ciekłego.. Benzyna Benzyna.. Woda w przyrodzie Test.Dzień dobry to kanał mały przyrodnik, dzisiaj będziemy rozmawiali o stanach skupienia.. Scenariusz lekcji przyrody "Trzy stany skupienia substancji"Trzy stany skupienia wody Trzy stany skupienia wody.. Prezentacja programu PowerPoint Author: Jola Created Date: 2/27/2021 1:36:43 AM .Obserwując Księżyc w ciągu miesiąca można wykonać zdjęcia faz Księżyca..

woda w różnych stanach skupienia kl.7/8 Sortowanie według grup.

Przykuwa uwagę ze względu na interesujący przekaz.. Jeżeli chodzi o prezentacje multimedialne to dowiedziono, że wiedza za ich pośrednictwem lepiej się przyswaja.. W stanie gazowym jest parą wodną, a w stanie stałym lodem.. 3.Do wychłodzonej szklanki nalej trochę gorącej wody.. W wodach powierzchniowych i podziemnych stanowi ciecz, w atmosferze jest gazem, a w opadach (śniegu, gradzie) oraz lodowcach i zmarzlinie istnieje w stanie stałym.Stany skupienia wody autor: Karolina Helmin kategoria: scenariusz lekcji .. kategoria: konkursy (prezentacja multimedialna) Stan czystości środowiska w moim mieście autor: Ksenia Dźwigońska kategoria: projekt edukacyjny .. Cele ogólne: - rozwijanie umiejętności wypowiedzi na dany temat, - zapoznanie z trzema stanami skupienia wody, - uświadomienie skąd pochodzą zanieczyszczenia rzek i jakie są ich rodzaje, - wdrażanie do oszczędnego gospodarowania wodą.. O stronie.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy .Zasoby wody słodkiej na Ziemi kształtują się napoziomie 37,5 milionów km 3.. Jest nim lód superjonowy.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. "Na kanale znajdziesz również: Lekcje przyrody dla klasy 4: h.1.Przygotuj szklanki do eksperymentu: jedna musi być schłodzona, druga ciepła..

Gaz, ciecz i ciało stałe to trzy stany skupienia materii.

Z tego na Polskę przypada około 220km 3 wody.. Woda pełni ważną funkcję w przyrodzie i w życiu człowieka.. Część 1.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Prezentacja jest zawsze lepsza niż ściana tekstu.. przypada średnio: na Ziemi -7300 m 3 wody, w Europie -4560 m 3 wody, w Polsce -1580m3 wody.trzy stany skupienia materii.. Woda ma największą gęstość w temperaturze około 4°C (jest najcięższa).. Przewiń.. O stronie.. Odpowiedz UsuńW naszym otoczeniu, w zależności od temperatury, woda może występować w trzech stanach skupienia - stałym, ciekłym i gazowym.. Zdjęcia te mogą być pomocne przy omawianiu ruchu Księżyca dookoła Słońca.Woda to związek chemiczny o wzorze H2O, występujący w stanie ciekłym.. Zdjęcie składa się z trzech innych zdjęć.. Słowo "woda" jako nazwa związku chemicznego może się odnosid do każdego stanu skupienia.. Lód ma mniejszą gęstość (jest lżejszy) niż zimna woda.Plik Trzy stany skupienia wody(1).ppt na koncie użytkownika mikania19 • folder Woda,rzeka • Data dodania: 19 lut 2013Woda i jej stany skupienia.. Na pierwszym zdjęciu znajduje się przezroczysta szklanka.Plik Trzy stany skupienia wody.ppt na koncie użytkownika elka745 • folder przyrodnicze • Data dodania: 6 paź 2013Temat dnia: Trzy stany skupienia wody i jej krążenie w przyrodzie..

Atomy/cząsteczki w różnych stanach skupienia Sortowanie według grup.

Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Brakuje odpowiedzi.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie .skupienia - lodem.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Większośd (około 97,38%) występującej na Ziemi wody jest "słona", to znaczy zawiera dużo rozpuszczonych soli, głównie chlorku sodu.Trzy stany skupienia wody Trzy stany skupienia wody.. Klasa 7 Fizyka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt