Miesiące dni tygodnia po niemiecku

Pobierz

Jeżeli w czeskim piszemy liczby .Pory roku po niemiecku, dni tygodnia i nazwy miesięcy, wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową.. Martin Adámek Programista .. (albo po angielsku / po niemiecku / po rosyjsku łacinką), niż po czesku.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "TYGODNIE CZY MIESIĄCE" - polskiego-niemiecki oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Po opublikowanym niedawno wpisie dotyczącym nazw miesięcy dziś pod lupę biorę nazwy dni tygodnia.. der Tag - dzień.. Zobacz również jak budować zdania w języku niemieckim.. Gdy podajemy lata od 1100 roku wstecz oraz od 2000 roku w górę, czytamy je bez zmian.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości .Przykładowe zdania ze słówkami dotyczącymi pory dnia.. Januar - Styczeń, Februar - Luty, März - Marzec, April - Kwiecień, Mai - Maj, Juni - Czerwiec, Juli - Lipiec, August - Sierpień, September - Wrzesień, Oktober - Październik, November - Listopad, Dezember - GrudzieńDni tygodnia, miesiące, rok, pory roku.. Natomiast jeśli podajemy lata od 1101 do 1999 tysiące odczytujemy jako setki.. Miesiące po niemiecku wraz z tłumaczeniem na język polski..

Miesiące po niemiecku.

start learning.Nauka zabawa, fajna sprawa!Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po niemiecku; Dialog w restauracji; Zestawienia Menu Toggle.. Skróty miesięcy w języku niemieckim.. Kliknij i przekonaj się sam - nauka na wyciągnięcie myszki!Musisz przetłumaczyć "TYGODNIE CZY MIESIĄCE" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. Tydzień.. heute - dzisiaj.. der Freitag - piątek.. Mai - Maj Juni - Czerwiec Juli - Lipiec August - Sierpień September - WrzesieńNiemiecki w parę minut 10 - daty, dni tygodnia, miesiące, liczby porządkowe.Tage, Monate und Jahreszeiten - dni tygodnia, miesiące, pory roku W dzisiejszej lekcji przybliżmy Państwu słownictwo pomocne przy określaniu dat.. Liczby porządkowe.. ).Kościelne nazwy dni tygodnia powstały w opozycji do nazewnictwa planetarnego stosowanego w Europie Zachodniej, które odnosiło się do bóstw pogańskich.Dni tygodnia i miesiące.. Ułóż jednak również sam/-a kilka zdań, by utrwalić materiał o porach dnia po niemiecku.. przed południem.miesiące po niemiecku (są rodzajnika der) Januar, februar ,mArz (a z przeglosem), april, mai , juni, juli, august, september, october, november, dezember dni tyg.. Podpowiemy, jak nazywają się poszczególne dni i miesiące w języku niemieckim oraz przedstawimy przykłady na prawidłowe podawanie daty..

Dni tygodnia po czesku.

Miesiące po niemiecku z tłumaczeniem der Monat - miesiąc Monate des Jahres - miesiące roku Januar - styczeń Februar - luty März - marzec April - kwiecień Mai - majZobacz również: Miesiące po niemiecku i Dni tygodnia po niemiecku.. Części dnia po czesku, dania podczas dnia po czesku.. English Polish vocabulary.Miesiące i pory roku po niemiecku Miesiące i pory roku Naucz się nazw miesięcy i pór roku po niemiecku.. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych zdań.. W lekcji Miesiące, pory .Poniżej znajdziecie wszystkie dni tygodnia po niemiecku wraz z tłumaczeniem na polski, a także ich skróty i przykładowe zdania z ich użyciem.. sieben Tage - siedem dni.. Wszystkie wyrażenia łączą się z konkretnymi dla nich przyimkiem jak przedstawiliśmy w tabeli poniżej.. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Niemiecki Dni tygodnia.. Podawanie i czytanie roku po niemiecku Lata w języku niemieckim podaje się na dwa sposoby.. Pamiętaj, że nazwy miesięcy pisze się wielką literą.. Nazwa tydzień pojawia się w polszczyźnie i innych językach słowiańskich wraz z przyjęciem chrześcijaństwa (VI-VIII w.. Naucz się szybko i sprawnie miesięcy i pór roku po niemiecku z systemem Fiszkoteki!.

Dni tygodnia - niemiecki Test.

Dzień.. Miesiące po czesku.. Początek roku to dobra okazja, aby powtórzyć sobie po niemiecku dni tygodnia i miesiące.. Pory roku po czesku.. Dzięki tej powtórce lepiej zaplanujesz swój rok!. Miesiące Pory roku Dla wszystkich niemieckich słów na tej stronie dostępny jest dźwięk — aby go odsłuchać, po prostu kliknij na dane słowo.Miesiące po niemiecku Poniżej umieszczam listę tłumaczeń 12 miesięcy Januar - Styczeń Februar - Luty März - Marzec April - Kwiecień Jeśli jesteśmy już przy kwietniu pora na krótki przykład Im April wird das Wetter langsam besser.. Zwroty niemieckie z wymową dla opiekunek osób starszych.. vorgestern - przedwczoraj.Fiszki to z pewnością najlepszy sposób na zapamiętywanie i powtarzanie.. List do koleżanki, kolegi; List oficjalny (formalny) Zaproszenie na urodzinyJęzyk niemiecki - filmy Słownictwo z języka niemieckiego, Tage, Monate und Jahreszeiten - Dni, miesiące, pory roku | Slowka.pl.. Czeski słowniczek.. Datum - data:Poniżej znajdziecie miesiące po niemiecku z tłumaczeniem na język polski, przydatne zwroty i wiele więcej Zobacz również: Podawanie daty po niemiecku i Dni tygodnia po niemiecku.. Liczby po niemiecku; Zaimki dzierżawcze; List po niemiecku Menu Toggle.. Pory dnia: am Morgen.. Podobnie jak w przypadku miesięcy i pór roku w języku niemieckim - dni tygodnia są rodzaju męskiego.Miesiące po niemiecku lista der Januar - styczeń der Februar - luty der März - marzec der April - kwiecień der Mai - maj der Juni - czerwiec der Juli - lipiec der August - sierpień der September - wrzesień der Oktober - październik der November - listopad der Dezember - grudzień Co jeśli chemy powiedzieć, że coś zrobiliśmy w czerwcu?Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się ze zwrotami, które pomogą ustalić Wam porę dnia, dzień tygodnia czy miesiące po niemiecku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt