Test z działań na ułamkach zwykłych

Pobierz

Czas na odpowiedź: 10sekund.. Twoje artykuły i klasówki (0) 4.1 Test Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Wystarczy wybrać odpowiednią kategorię, a następnie test i już można uzupełniać działania.. Ułamki zwykłe - powtórzenie * KARTKÓWKI - KLASA VI.. Ułamek danej liczby naturalnej.. 0% average accuracy.1.4 Test Działania na ułamkach zwykłych i ułamkach dziesiętnych (także okresowych).. Brakuje odpowiedzi.. 3.Ułamki zwykłe, działania na ułamkach zwykłych - definicje, przykłady i zadania z rozwiązaniamiZad.. Nie wiem czy u wszystkich pojawia się błąd.. 56 zł 10.. Wykonywanie takich działań jak dodawanie, odejmowanie czy mnożenie ułamków nie będzie już stanowiło trudności.Każdą z nich pocięła na 4 równe kawałki.. Obliczoną wartość należy wprowadzić w jednej z poniższych postaci.. Mnożenie i dzielenie.Działania na ułamkach zwykłych | Mathematics Quiz - Quizizz.. Mnożenie ułamków zwykłych (także mieszanych).DZIAŁANIA NA UŁAMKACH ZWYKŁYCH Skracanie ułamków zwykłych polega na podzieleniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. W trakcie znikają obrazki do zadania i trzeba zaczynać od nowa test.Zad.. 1 i 2 str. 100 "Matematyka z plusem 4" Mnożenie liczb sposobem .Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum - YouTube.Mnożenie ułamków zwykłych Test..

Test - działania na ułamkach zwykłych.

Testy można wykonywać na dwa sposoby.Ćwiczenia z matematyki dla klasy 4 zamieszczone w tym dziale pozwolą przede wszystkim zrozumieć, czym jest ułamek.. UWAGA: Wspólnym mianownikiem obu liczb na pewno będzie ich iloczyn więc jeśli masz trudności ze znalezieniem wspólnego mianownika pomnóż przez siebie mianowniki obu ułamków.. sprawdzian z matematyki dzialania na ulamkach.. odpowiedzi: grupa A. Obliczmy, jaką część jednej pizzy zjadła Zuzia.Ile wynosi wynik poniższego działania?. Klasa 4 Matematyka.Testy z matematyki online.. Oblicz.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Ułamek zwykły składa się z licznika, mianownika i kreski ułamkowej.. Przewiń.Zdobyłem 10 ananasów i 97 dobrych odpowiedzi oraz 3 błędy przypadkowe.. Zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane 43.. Zadanie 1/20.. wg Agnieszkagnutek2.. Zamiana ułamków 47.. Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych Połącz w pary.. Całość powinna Ci zająć maksymalnie 20-25 minut.Klasówki i testy - Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Obliczanie ułamka danej liczby 44.. Mnożenie przez liczbę naturalną.. Rozszerzanie ułamków 41.. Liczba mieszana ma całość i ułamek.. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V.. Każdą z nich podzielił na 3 równe części i każdąW tym filmiku omawiam podstawowe wiadomości z wykonywania działań na ułamkach zwykłych.Film kierowany głównie dla osób ze szkoły podstawowej.Po więcej wiedzy.Na lekcji powtarzaliśmy podstawowe wiadomości z klasy czwartej o ułamkach zwykłych..

Test: Działania na ułamkach zwykłych.

wg Marzenawoj.. (2 pkt) Przedstaw liczbę 1,2 (34) w postaci ułamka zwykłego.. 1 i 2 oraz zagadka str. 107 "Matematyka z plusem 4" Działania pisemne - zadania z treścią; Zad.. Zuzia, koleżanka Ani zjadła dwa kawałki z pierwszej pizzy i jeden kawałek drugiej.. Każdy z otrzymanych kawałków również podzieliła na 4 części.. $ rac{ 5}{ 6} \div 5 = $.Czy rozwiążesz działania na ułamkach zwykłych?. Ułamek, którego licznik jest mniejszy od mianownika, nazywamy ułamkiem właściwym.. Przypomnijmy, jak wykonujemy dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Zamiana liczb mieszanych na ułamki niewłaściwe 42.. Znajdź wspólny mianownik czyli liczbę, która będzie podzielna zarówno przez mianownik pierwszego ułamka (2) jak i drugiego (5).. Mnożenie ułamków zwykłych.. Zapisz za pomocą potęgi, ile kawałków papieru ostatecznie otrzymała Kasia.. Ułamki zwykłe na .- zbiór testów i ćwiczeń dotyczących działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych - zestaw ćwiczeń i lekcji dotyczących ułamków zwykłych i dziesiętnych - zadania z szacowania (w tym zadania z treścią) - test: Szacowanie wartości wyrażeń arytmetycznych - zaokrąglanie do części dziesiątych - zaokrąglanie do części setnychTest - Seria pytań wielokrotnego wyboru..

Działania na ułamkach zwykłych 45.

Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VIDziałania na ułamkach zwykłych.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. 1 i 2 oraz zagadka str. 101 "Matematyka z plusem 4" Mnożenie pisemne przez liczby z zerami na końcu; Zad.. Pani Basia hoduje owce i kozy.Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Dzielenie.. 2.Rozkład liczb na czynniki pierwsze .. Jest to strona z testami matematycznymi, gdzie szybko i w prosty sposób można nauczyć się matematyki.. Ułamek, którego licznik jest większy od mianownika albo .sprawdzian z matematyki działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.pdf (22 KB) Pobierz.. Aby obliczyć wartość wyrażenia, w którym występują ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne, należy te ułamki doprowadzić do tej samej postaci, czyli ułamki zwykłe zamienić na dziesiętne lub odwrotnie, a potem wykonać działania.. acznie do uzyskania jest 20 punktow.. Mnożenie.. Rozszerzyć można każdy ułamek na nieskończenie wiele sposobów.. Przykład 1.. Szkola podstawowa.. Na swoje urodziny Ania przygotowała dwie, jednakowej wielkości pizze.. okresowych z rozwiazaniami.. Udało mi się zdobyć 10 ananasów.. MACIEK K. 2020-05-06.. Proste, odcinki, kąty.. Porównywanie ułamków 48.. Oblicz wartość tej potęgi.. Powodzenia!Test: Działania na ułamkach zwykłych.. Rozwiązanie zadań z tej sekcji z pewnością pomoże również w sprawnym skracaniu i rozszerzaniu ułamków..

Działania na ułamkach zwykłych DRAFT.

W teście znajduje się 14 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Łącznie do uzyskania jest 20 punktów.. Klasa 5 Matematyka.. Dodawanie i odejmowanie.. 1/2 - ułamek zwykły.. Wybierz poprawną odpowiedź, aby kontynuować.10.. Liczba 0,9825 zaokrąglona do jedności wynosi: Oceń, które z poniższych zdań są prawdziwe.. Całość powinna Ci zająć maksymalnie 20-25 minut.Ułamki zwykłe i dziesiętne - Klasa 7.. 1,5 - ułamek dziesiętny skończony.. Udało mi się zdobyć 4 ananasy.. Zamień ułamek zwykły 3 8 rac {3}{8} 8 3 na dziesiętny.. Odejmowanie.. Wynik wpisz w niebieskie pole poniżej.. W teście znajduje się 14 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Rozpocznij test.. Ułamki, matematyka!. Animacja.Skracanie ułamków 40.. Zacznij rozwiązywać test!. 2,4 razy 7.. Rolnik podzielił pole na 3 równe działki.. Kacper K. 2020-05-06.. 12 pytań o ułamkach: trzy z dodawania, trzy z odejmowania, trzy z dzielenia i trzy z mnożenia.. Dodawanie ułamków zwykłych Znajdź parę.. W menu z lewej strony są umieszczone kategorie testów.. 2[1/2] - liczba mieszana.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068.. Działania na ułamkach dziesiętnych 46. np.: Rozszerzanie ułamków zwykłych polega na pomnożeniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. Umieść właściwą odpowiedź w niebieskim polu.. 1 str. 94 "Matematyka z plusem 5" Mnożenie ułamków zwykłych; Zad.. Działania pisemne.. Łącznie do uzyskania jest 20 punktów.. a potem wykonac dzialania.Zestaw klasowka i test z dzialan na ulamkach zwyklych i ulamkach dziesietnych, takze.. 2 - liczba całkowita..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt