Sprawdzian z mezopotamii

Pobierz

Około 5500 lat temu, a więc znacznie wcześniej niż w Egipcie, powstała tu jedna z najstarszych cywilizacji.. Na obszarze tym w starożytności rozwijał się szereg kultur, państw i imperiów, których twórcami były różne ludy, kontynuujące jednak wspólne dziedzictwo kulturowe.. Mezopotamia to obszar pomiędzy dwoma rzekami - Tygrysem i Jordanem.. ilość materiałów: 74Mezopotamia - najbardziej wysunięta na wschód część obszaru Żyznego Półksiężyca.. Pierwotnym ludem zamieszkującym Mezopotamię byli Sumerowie, którzy wywarli olbrzymi wpływ na dzieje i .1 Sprawdzian a Pierwsze cywilizacje.. imi i nazwisko.. klasa Zaznacz na mapie podane miejsca odpowiednià literà.. Nil.. Sprawdziany składają się z dwóch lub czterech stron i są zakończone wskazów-kami dotyczącymi przyznawania punktów.Sprzedam Sprawdziany do klas 1, 2 i 3 Gimnazjum z przedmiotów: - Geografia ,,Planeta Nowa" i ,,Puls Ziemi" 1,2 i 3 ( SPP i NPP ) - Biologia ,,Puls Życia" i ,,Świat biologi" 1,2 i 3 ( SPP i NPP ) - Historie ,,Śladami Przeszłości" 1, 2 i 3 - Fizyka ,,Spotkanie z Fizyką" ,,Świat Fizyki" i ,,To jest Fizyka" 1, 2, 3 i 4 - Chemia ,,Chemia z Nowej Ery" 1,2 i 3 - J. Angielski ,,Connections" 1 .Matematyka z kluczem.. Położone są nad wielkimi rzekami (Izrael - Jordan, Indie - Ganges, Egipt - Nil, Chiny - Jangcy i Huanghe, Mezopotamia - Eufrat i Tygrys) Ciepły łagodny klimat Posiadały sieci irygacyjne .Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii..

merryferry<3 napisał/a - Jutro z tego mam sprawdzian.

Tygrys.. Wielu z nich pochodziło z górskich plemion spoza Mezopotamii.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Dopiero z czasem pojawili się wolni rolnicy, którzy najmowali się do pracy za wynagrodzenie.. .W suchym i gorącym klimacie Egiptu i Mezopotamii wylewy wielkich rzek w naturalny sposób .. myśle że mogła byś wpisać bobie sprawdzian dla klasy 5 z histori mi to dało ale eraz mam 16 lat.. Sumerowie dokonali wielu wynalazków, a najważniejszym z nich było pismo (więcej dowiesz się o nim na oddzielnej lekcji).Marduk to bóstwo opiekuńcze starożytnego Babilonu i najważniejszy z bogów w jego panteonie.. Jedno z nich jest tutaj niepotrzebne.. Pobieraj sprawdziany z geografii do wydrukowania.Klimat Mezopotamii Górnej jest podzwrotnikowy, typu śródziemnomorskiego z zimowymi opadami (ok. 500-700 mm), upalnym latem i łagodną zimą, Mezopotamia Dolna wchodzi w strefę klimatu zwrotnikowego z upalnym latem, ciepłą zimą i bardzo małą roczną sumą opadów (ok. 300 mm).Jimdo.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Domy nie miały (dachu, okien), aby chronić mieszkańców przed żarem słonecznym..

w4ri4tk4 napisał/a - zawsze mówiłem rodzicom, po co sie uczyć jak sa sprawdziany w necie.

3.Test z Historii Starożytny Egipt - sprawdzian dla klasy 5. ale pamiętam co sie z moją młodszą o 2 lata siostra Blanką urzerałam i nie mogłam dojść ale znalazłam.. Μεσοποταμία, Międzyrzecze - starożytna kraina na Bliskim Wschodzie leżąca w dorzeczu Tygrysu i Eufratu.. 6.Sumerowie w Mezopotamii" Statystyki zestawu: Ocena: 5 Zagłosowało: 15 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Natalia Pieczywek (wynik: 100 %) Daniel Maciaszczyk (wynik: 100 %) Jash Koper (wynik: 90 %) Anton Krawietz (wynik: 95 %) Marek .SPRAWDZIAN 4 Temat: Życie codzienne w Mezopotamii i Egipcie.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty; Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów; Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej; Sprawdzian historia klasa 4 dział 4 - Ku .Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Planeta Nowa dla klas: 5, 6, 7, 8.. Pytania zawarte w teście.Mezopotamia Warunki naturalne.. Jednym z najsławniejszych przykładów architektury mezopotamskiej jest droga wotywna bogini Isztar z abilonu, której rekonstrukcję można obejrzed w muzeum pergamooskim w erlinie.. Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.Plik sprawdzian z historii bogowie egiptu i mezopotamii.pdf na koncie użytkownika zacharyemail • Data dodania: 29 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Mezopotamia, gr..

Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B. Wszystkie pliki są do pobrania w formacie PDF.

Opis testu.. Mezopotamia to kraina na Bliskim Wschodzie, leżąca w dorzeczach dwóch wielkich rzek - Eufratu i Tygrysu - zwana inaczej Międzyrzeczem.. Nazwa Semici pochodzi od Sema, syna Abrahama.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. Jego brat nazywał się Ningiszida.Starożytność - Egipt, Mezopotamia, Chiny, Indie, Izrael - ich osiągnięcia, ważne postacie, pojęcia Wspólne cechy tych państw: cywilizacje ukształtowały się ok. 3 tyś.. Byli kupowani lub trafiali do niewoli jako jeńcy wojenni.W Mezopotamii trudno było o kamień, więc zigguraty budowano z glinianych, suszonych na słońcu cegieł.. Uzupełnij podane zdania wybranym wyrazem z nawiasu.. Zdobywaj wiedzę z historii.. Wywodził się od sumeryjskiego boga Enki/Ea Jego żona nazywała się Sarpanitu lub Nenaja, był łączony z planetą Jowisz.. Towarzyszył mu wąż-smok Muszhuszu.. Najsłabszą pozycję mieli niewolnicy, zazwyczaj usługujący w domach arystokracji, urzędników czy kapłanów.. Sarkofag to wiara w wielu bogów.Mezopotamii były świątynie - zikkuraty (piramidy schodkowe).. Nie ma na co czekać!. Poprawny wyraz podkreśl.. 2.Mezopotamię zamieszkiwały ludy semickie.. Rozwiąż test.. Cegły ozdabiano polichromiami - barwiono i wypalano.. Nabuchodonozor II zdobył Jerozolimę, a ludność żydowską przesiedlił do Babilonu..

W teście Mezopotamia - sprawdzian dla klasy 5 znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Mezopotamia leży w dorzeczu dwóch rzek.

Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Matematyka z kluczem dla klas 7, 8. to właśnie tą strone odkryłam .Plik sprawdzian z historii mezopotamia.zip na koncie użytkownika kbmull • Data dodania: 22 sty 2015Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. miasta-państwa - niewielkie państwa, w których skład wchodziły otoczone murami miasta wraz z najbliższą okolicą.. Są to: Pytanie 2: Lud, który osiedlił się w dolnej Mezopotamii, tworząc pierwszą cywilizację, to: Pytanie 3:1.. Nazwa bloku zapisana jest na dole strony.. Inne tryby testu.. udulcem była cegła.. Wejście na stronę sprawdziany.net jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez użytkownika bez zastrzeżeń i ograniczeń postanowień Regulaminu .Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 5 dział 1 - Pierwsze cywilizacje - Wczoraj i dziś w kategorii HistoriaKomentarze: Ania1995 napisał/a - Dziękuje bardzo serdecznie.. uff ratujecie mnie przed 1 .Klasa 4 Historia.. monisia666 napisał/a - strona 10/10.. W paczce znajduje się: sprawdzian z biologii klasa 7, dział 3 (PDF) odpowiedzi do sprawdzianu (PDF) Wystarczy, że klikniesz poniższy przycisk, a zostaniesz przekierowany do naszej strony na której możesz pobrać całą paczkę.Sprawdziany dla ksiązki Wczoraj i dzis klasa 5 - Nowa Era - Format testów PDF, sprawdziany gotowe do wydrukowania.. Jego symbolem była łopata lub motyka (marru)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt